میدانا: عدم حضور در سال 2015

Facebook   Twitter   Instagram   Sharethis  

09/29/2015 01:43

 Floyd Mayweather Jr. v Marcos Maidana

آنچه از شواهد و قرائن بر می‌آید مارکوس «چینو» میدانا قهرمان سابق گروه‌های وزنی 63/5 و 66/6 کیلوگرم به ماهی‌گیری و شکار علاقه‌مند است. مهم‌تر از همه اینکه او عاشق خوردن است. میدانا از ماه سپتامبر سال 2014 تاکنون در مسابقات حرفه‌ای بوکس شرکت نکرده است. او در آخرین مسابقه‌ای که داشت با رأی قاطع داوران در برابر فلوید میودر جونیور شکست خورد. این مسابقه دیدار برگشت مسابقه‌ی بسیار هیجان انگیزی بود که این دو حریف در ماه مه همان سال داشتند. آن مسابقه هم با رأی اکثریت داوران به نفع میودر جونیور به پایان رسید.

میدانا پس از این دو شکست پی‌در‌پی که داشت به مزرعه‌ی خود در آرژانتین بازگشت و بهینه‌ی دوم (گذراندن اوقاتش با خانواده‌اش) را انتخاب کرد. آنچه که از میدانا انتظار نمی‌رفت این بود که تمرینات ورزشی‌اش را رها کند و وزنش را به حدود دویست پوند برساند. همانطور که جهان بوکس بدون حضور میدانا به فعالیتش ادامه می‌دهد، او نیز با آرامش در کنار خانواده و دوستان خود خوش می‌گذراند.

هیچ مشکلی با این مسأله وجود ندارد.

روزی که میدانا شروع کرد در مورد برنامه‌های آینده‌اش با مطبوعات آرژانتینی مصاحبه کند، تمام حرف‌هایش مثبت نبود. او بیش از یک بار به بازنشستگی اشاره کرد. برای بوکسوری که در اوایل دهه‌ی سی سالگی‌اش به سر می‌برد و با سبک بازی شجاعانه و حملات بی‌رحمانه‌ای که دارد توجه جهان بوکس را به خود جلب کرده کمی زود است که بخواهد از رینگ کناره‌گیری کند. باخت در برابر میودر جونیور دلیلی برای خجالت و سرافکندگی نیست. چهل و نه نفر تلاش کرده‌اند که «مانی» را شکست دهند اما موفق نشده‌اند. در هر صورت خیلی‌ها معتقدند که اولین مسابقه‌ای که میدانا سلطان بوکس جهان داشت تنگاتنگ‌ترین رقابت میودر جونیور در در سال‌های اخیر بوده است. در واقع در بین چهل و نه مسابقه‌ای که میودر جونیور تا بحال داشته است تنها میدانا، سائول «کانلو» آلوارز و اسکار دی لا هویا بودند که با رأی قاطع داوران و یا از طریق ناک‌اوت شکست نخوردند.

مذاکرات در مورد  بازگشت میدانا در فصل پاییز سال جاری از ماه پیش آغاز شد. در درجه‌ی اول او می‌بایست به وزن ایده‌آل خود بازگردد. گفته شده بود که او برای ملاقات مربی‌اش رابرت گارسیا به اوکسنارد، کالیفرنیا رفته بود. گویا گارسیا موفق نشده که میدانا را متقاعد کند که در آنجا بماند و به تمریناتش ادامه دهد، و به مزرعه‌اش بازگشته تا به ماهی‌گیری، شکار و خوش‌گذرانی‌ش ادامه دهد.

میدانا به تازگی اعلام کرده است که تا سال 2016 قصد بازگشت به رینگ را ندارد. با این وجود کریسمس در راه است که زمان دور هم جمع شدن خانواده‌هاست و غذا خوردن نیز اجتناب‌ناپذیر است. شایعه‌ای که وجود دارد این است که میدانا در آینده در گروه وزنی 69/8 کیلوگرم باز خواهد گشت یعنی 7 پوند بیشتر از گروه وزنی طبیعی‌اش (66/6 کیلوگرم). هرچند او در ابتدا این مسأله را انکار کرده بود، چراکه به نظر او حریف‌هایی همچون «کانلو» آلوارز و میگوئل کوتو برای او بیش از حد بزرگ بودند، اما در حال حاضر که تقریباً هم اندازه‌ی ریکی هاتون شده است، این ایده ایده‌ی بدی به نظر نمی‌رسد.

میدانا نخست باید اولین گام به سوی بازگشت را بردارد. او باید به باشگاه برود و تمرینات خود را آغاز کند. به احتمال زیاد تمرینات او باید در ایالات متحده انجام شود، به دور از ماهیگیری، تفنگ، همسر، فرزندان و امپاناداس‌های آرژانتینی.


پاسخ دهید