استرادا در حال تبدیل شدن به قهرمانی در سطح جهان

Facebook   Twitter   Instagram   Sharethis  

10/02/2015 06:40

 Estrada-ganó

خوان فرانسیسکو استرادا (33برد- 2باخت، 24ناک‌اوت) قهرمان تمامی عناوین گروه وزنی 50/8 کیلوگرم شنبه شب گذشته در مسابقه‌ای که در مقابل هرنان مارکز (39برد- 6باخت- 1تساوی، 28ناک‌اوت) قهرمان سابق جهان داشت با موفقیت از عناوین خود دفاع کرد. مدت‌ها بود که در مورد این مسابقه صحبت‌هایی شده بود. هر دو بوکسور اهل ایالت سونورای مکزیک هستند که همین مسأله باعث شد که این رقابت فوق العاده خاص باشد. تا قبل از اینکه استرادا موفق به برد در این مسابقه شود راندهای آغازین مبارزه رقابت بسیار تنگاتنگی بود. او تا قبل از اینکه مارکز را در راند دهم ناک‌اوت فنی کند 7 مرتبه او را ناک‌دان کرد. استرادا در این مسابقه بازی مهیجی را به نمایش گذاشت. با توجه به اینکه او تنها 25 سال سن دارد آینده‌ی بسیار روشنی پیش رو دارد.

از زمانیکه استرادا در رقابت تنگاتنگی در برابر قهرمان شکست نخورده‌ی جهان رومن گونزالس متحمل شکست شد 3 سال می‌گذرد. تا آن زمان هیچکس همانند استرادا نتوانسته بود گونزالس را به چالش بکشد. استرادا تجارب زیادی از آن مبارزه کسب کرد و تا جایی ادامه داد که موفق شد به قهرمان تمامی عناوین گروه وزنی‌اش تبدیل شود. او پس از باختی که در برابر گونزالس داشت 7 برد پشت سر هم در کارنامه‌ی ورزشی خود ثبت کرد. در بین این 7 بردی که به دست آورد نام‌های سرشناسی همچون جیوانی سگورا و برایان ویلوریا به چشم می‌خورد.

اتفاقاً ویلوریا حدود یک ماه دیگر به مصاف گونزالس خواهد رفت و برنده‌ی این دیدار باید به مصاف استرادا برود. در صورتیکه گونزالس برنده‌ی این دیدار باشد مسابقه‌ی بین استرادا و گونزالس رقابت مهمی خواهد بود. دلیل این مسأله این است که گونزالس یک بازیکن جنجالی است و در حال حاضر برای دومین بار مسابقه‌اش از شبکه‌ی اچ‌بی‌او پخش می‌شود. این مسأله موفقیت بزرگی برای بوکسورهای گروه وزنی 50/8 کیلوگرم از جمله استرادا به شمار می‌رود. مسأله‌ی دیگری که در آخر هفته‌ی گذشته توجه همه را به خود جلب کرد حمایت هواداران از استرادا بود. کاملاً چشمگیر بود که هواداران او موفق شدند تشویق هواداران مارکز را به راحتی خنثی کنند. استرادا در حال حاضر کاملاً تحت فشار است. او احتمالاً در آینده‌ای نزدیک به یکی از بهترین بوکسورهای جهان (البته بدون در نظر گرفتن گروه وزنی‌اش) تبدیل خواهد شد.


پاسخ دهید