آیا شنبه شب شانسی برای برنده شدن آرتور آبراهام وجود دارد؟

Facebook   Twitter   Instagram   Sharethis  

02/18/2015 14:23

 Abraham

آرتور آبراهام (41 برد- 4 باخت، 28 ناک‌اوت) قهرمان آلمانی تبار گروه وزنی 76/2 کیلوگرم WBO جهان این شنبه شب در یک مسابقه‌ی برگشت به مصاف پل اسمیت انگلیسی (35 برد- 4 باخت، 20 ناک‌اوت) می‌رود. این رویداد اصلی دوازده راندی در ورزشگاه او ۲ آرنا واقع در منطقه‌ی کروزبرگ، برلین، آلمان برگزار خواهد شد. این ورزشگاه محل برگزاری بهترین مسابقات حرفه‌ای آبراهام بوده است، از جمله ناک‌اوت فنی راند دوازدهم جرمین تیلور در سال 2009 و برد عنوان قهرمانی گروه وزنی 76/2 کیلوگرم WBO او در سطح جهان در برابر رابرت استیگلیتز در اولین مسابقه‌اش در سال 2012.

آبراهام (صرف نظر از چگونگی بردش در این مسابقه‌ی برگشت) قادر نخواهد بود که از دو بردی که در بالا به آن اشاره شد فراتر رود. دلیل اصلی این است که بسیاری متعجب هستند که آیا مسابقه‌ی اول آنقدر رقابت تنگاتنگی بود که متضمن برگزاری بازی برگشت بوده باشد. در واقع اسمیت رقیبی نیست که آبراهام را به چالش بکشد. اسمیت برنامه‌های دیگری دارد. او مسابقه را از راند اول به راند دوازدهم کشاند. با این حال این بدان معنا نیست که او اکثر راندهای مسابقه را با تلاشی نه چندان موفق برده بود. بررسی و بازبینی این مسابقه به خصوص در کشور آلمان نشان داده شد تا ثابت شود که اسمیت بیشتر زمان مسابقه را به آبراهام حمله کرده بود و اطراف رینگ به دنبال او می‌رفت و ضربات مشت بیشتری به او وارد کرد. با این وجود، بیشتر ضربات او به طور کامل به حریفش وارد نمی‌شد، چراکه آبراهام بیشتر این ضربات مشت را با حالت دفاعی بالایی که دارد مهار می‌کرد. آبراهام تصمیم گرفت که خودش را جمع و جور کرده و در برابر حملات اسمیت ضد حمله کند. اسمیت نیز در برابر حملات آبراهام در لاک دفاعی فرو رفت. آبراهام نهایت تلاش خود را به کار گرفت و با ضربات پرقدرت مشت به دنبال اسمیت، رفت اما اسمیت از این حملات آبراهام نهایت بهره را برد. اسمیت تقریباً همیشه در ضد حملات واکنش نشان می‌دهد. این واقعیت که اسمیت در بیشتر زمان مسابقه در حالت حمله به سوی حریفش بود و هیچ جراحتی به او وارد نشد بیشتر باعث شد که نتیجه‌ی مسابقه نزدیک‌تر باشد.

آبراهام گفته است که قصد دارد این بار با ناک‌اوت کردن اسمیت تمامی شک و شبهه‌ها را برطرف کند. این ادعا بنا به دلیل زیر جالب است. از آنجاییکه آبراهام وزن خود را به 76/2 کیلوگرم (168 پوند) افزایش داده است مسلماً قدرت کمتری نسبت به اسمیت با وزن 72/5 کیلوگرم (160 پوند) دارد. در حقیقت آبراهام در 15 مسابقه‌ی اخیرش یعنی پس از ارتقاء گروه وزنی خود تنها در 4 مسابقه موفق به ناک‌اوت حریف خود شده است. 3 ناک‌اوت از این 4 ناک‌اوت در برابر بوکسورهای ناشناس بوده است و دیگری در برابر تیلور بود که او نیز همانند خود آبراهام گروه وزنی‌اش را از گروه میان‌وزن ارتقا داده بود، آبراهام در راند دوازهم (راند پایانی) این دیدار تیلور را ناک‌اوت کرد. این بدان معنا نیست که اسمیت بوکسور جنجالی و خبرسازی است (حتی در زادگاهش انگلستان). بلکه بیشتر هدف این است که بگوییم اسمیت می‌تواند در طول 12 راند مسابقه از ضعف آبراهام نهایت بهره را ببرد.

برخی از نشریات ورزشی میزان محبوبیت آبراهام را -650 و احتمال باخت اسمیت را +475 تخمین زده‌اند. این احتمالات ظاهراً دقیق بنظر می‌رسد، چراکه مسابقه مجدداً در خانه‌ی آبراهام برگزار می‌شود و همین امر به پیروزی قاطع او کمک می‌کند. علاوه بر آن اسمیت قادر نیست ضربات مشت آنچنان پر قدرتی به حریفش وارد کند و در بازی قبلی شاهد نهایت تلاش و قدرت او بودیم. همانطورکه در دیدار اول شاهد بودیم هیچ‌یک از آنها به طور جدی قدرت صدمه وارد کردن به یکدیگر را ندارند. آنچه که جالب توجه است این است که احتمالات بر این است که مسابقه به راند دوازدهم نخواهد کشید. در صورتیکه آسیب‌دیدگی و جراحتی رخ ندهد مسابقه تا پایان راند دوازدهم ادامه پیدا خواهد کرد. مطمئناً هیچ فشاری روی اسمیت وجود نخواهد داشت که این مسأله بخاطر آبراهام است. باخت او در برابر اسمیت یک شکست بزرگ در حرفه‌ی ورزشی او خواهد بود. خواه آبراهام با رأی داوران برنده شود خواه از طریق ناک‌اوت برای خیلی‌ها چندان اهمیتی نخواهد داشت و این برد در نتیجه‌ی ارتقاء گروه وزنی‌اش به گروه 76/2 کیلوگرم (168 پوند) نیز نخواهد بود. بار دیگر اعتقاد اکثریت بر این است که این بار هم آبراهام به راحتی برنده‌ی این مسابقه خواهد بود. بنابراین احتمال برد آبراهام در این مسابقه بیش از پیش خواهد بود.


پاسخ دهید
پست های مرتبط